Norsk Orientering inviterer til trener/leder treff og presentasjon av NOFs planer for 2011.
Tid: Fredag 11.september kl 1900-2100 Sted: Kafeteriaen i Idrettens Hus på Worldcup stadion på Beitostølen.(stevnesenteret)
Program for møte: 19.00 Kort innledning
19.05 1. Status og utvikling av norsk toppidrett og trener/talentutvikling - Tore 2. Planer for landslaget - Petter 3. Planer for trener og talentutvikling - Eivind
Under alle punktene vil det bli mulighet til en kort diskusjon/meningsutveksling
I dag ankom en liten eske med 36 medaljer fra gullsmed Anton Huseby på Mysen, som er "hoffleverandør" avmedaljer til norske mesterskap i orientering. Vakre, ikke sant ? Dette er medaljene på mellomdistanse i H 21 og må så klart ikke forveksles med medaljene i de andre klassene. Jeg er forresten ikke helt sikker på hvor jeg har min ene sølvmedalje fra NM junior stafett fra Degernes i Østfold fra 1974, men den er ett eller annet sted!
26.08.10 Ta en sniktitt i Forbudt Område før NM !
Her får du fire og et halvt minutt fra terrenget rundt skistadion og "Forbudt Område" før NM på Beitostølen. Om det hjelper deg noe er diskutabelt, men at du får et lite overblikk av området er det ingen tvil om.
Sport 1 Beitostølen fyller opp lagerutsalget sitt før NM på Beitostølen. Her kan deltagerne få kjøpt jakker og bukser i gode kvaliteter, fleece som holder deg tørr og varm på kroppen, samt sko som holder deg tørr på bena både under Blodslitet og Tiomila til store rabatter. Lagerutsalget holder til i Kiwi-bygget på Beitostølen.
16.08.10 Hadeland Glassverk leverer premiene til NM Det meget velrennomerte Hadeland Glassverk leverer premiene til årets NM på Beitostølen. Vi har brukt Hadeland Glassverk på Beitosprinten og World Cup de siste fem årene og kombinasjonen av pris og kvalitet gjør dette til et førstevalg. Det er ikke billig, men vi vet hva vi får, uttaler leder av løpsleder Erik Østli. Premier til en verdi av over 80.000 kroner er kjøpt inn til årets premiebord. I tillegg kommer det mesterskapsmedaljer for en pen sum, så vi bikker nok 100.000 i totalverdi.
Utstyrsleverandøren Sport 8 følger NM og Craftcupen i orientering og vil så klart ha sitt vanlige utsalg i forbindelse med NM mellomdistanse og stafett på Beitostølen.
21.07.10 Geir Nilsen Jørn Sundby legger NM-løyper i ålreite omgivelser
Den mest tidkrevende jobben i forbindelse med de fleste orienteringsløp er definitivt løypeleggingen. Men en god egenskap ved denne oppgaven er at mye av den er fleksibel og kan i prinsippet foregår hvor som helst.
Tidligere Øverbø og Vennesla-løper, Håvard Telstø, har lagd to meget NM relevante treningsopplegg i Etnedalen. Pris kr 50.- pr opplegg. Henvendelse Håvard Telstø, mob 97 97 91 85 eller e-post: hte@online.no
NM orientering 18-19 september 2010
Øystre Slidre Idrettslag ønsker alle landets junior- og seniorløpere hjertelig velkommen til Beitostølen og Øystre Slidre kommune for å gjøre opp om NM medaljer på mellomdistanse og i stafett. Vi garanterer utslagsgivende løyper på nytegnede kart, samt et servicenivå både under konkurransene, i overnattingstilbud og forpleining som Norges beste orienteringsløpere fortjener.
01.07.10 Geir Nilsen Orienterings-NM høyt til fjells Les mer.......